BOŽSKÉ CEREMONIÁLNÍ KAKAO A JEHO MEDICÍNA

22.11.2022


Medicína kakaa pochází z mayských a aztéckých tradic. Používá se už tisíce let při rituálech, propojení se Zemí i božstvím, léčení i jako superpotravina pro tělo. Je právem nazýváno pokrmem bohů, jelikož nese energii božské lásky. Pracuje s elementy ohně a země.

Kakao si mě poprvé zavolalo před 5 lety. Ochutnala jsem ho na jednom festivalu a cítila jsem, že tu esenci znám. Jasný, od dětství mám ráda kakao, ale tohle je zcela jiné. Po nějaké době mi došlo, že jsem s ceremoniálním kakaem pracovala v minulých inkarnacích v Jižní Americe. 

Rozvzpomínala jsem. Poznávala jsem jeho sílu, hloubku, jemnost, laskavou energii. Bylo to jako nádherná laskavá koupel přírody. Při meditaci jemné opečování a někdy i rozpuštění emocí. Při tanci probouzení mého vnitřního ohně, divokosti, hravosti, spontánnosti, smyslnosti a vášně. Miluji tu variabilitu podpory.

Začala jsem ho používat jako přirozenou součást mé sebepéče a také jsem se rozhodla zahrnout léčivou sílu kakaa jako další nástroj v mém poslání. Přinést ceremoniální kakao blíže lidem na semináře a ceremonie. Dříve jsem pracovala v terapiích šamanskými technikami, takže k této léčivé síle přírody mám velmi blízko. Protože mám ráda celistvost a přímé spojení a propojení, prošla jsem i tréninkem, abych se s ním mohla spojit na úrovni srdce a více ho poznat.

Na tréninku jsem v meditaci dostala požehnání přímo od bytosti kakaa a nové spojení s vědomím přírody na další úrovni. Cítila jsem vůni kakaových plantáží, džungli, pralesy, sílu jaguára, která je s  kakaem spojena. Propojení s mou částí z dávných dob v nové energii a čistotě. Bylo to nádherné a prožitkově velmi silné. žádné šamanské otisky, ale čisté spojení s přírodou.

Kakao má velmi láskyplnou energii, která jemně avšak do hloubky harmonizuje tělo i duši, pracuje s emocemi, uvolňuje duševní balast. Pracuje s vědomím srdce, které pomáhá otevírat lásce i božství. Nese energii božské lásky.  

Působí celistvě, holistickým způsobem, je velmi prospěšným i pro tělo. To se však týká pravého kakaa, nikoliv jen kakao prášku, který znáte z obchodů. Ten totiž neobsahuje všechny látky, které pravé kakao, které obsahuje i kakaové máslo, obsahuje. 


Kakao a jeho účinky na zdraví:

  - pomáhá uvolnit od stresu, uvolnit se do přítomnosti tady a teď

  - prohřívá tělo a doslova ho hladí na všech úrovních

  - aktivuje vaše tělo, podporuje rozproudění energie a životní sílu

  - uzemňuje a ukotvuje v těle

  - otevírá duchovní srdce, léčí, pracuje s emocemi

  - navozuje stavy hluboké relaxace, přítomnosti, radosti, expanze a spojení.

  - harmonizuje kardiovaskulární a nervový systém, cévy, snižuje tlak

  - obsahuje mnoho minerálů, stopových prvků důležitých pro výživu těla

  - je zdrojem silných antioxidantů

  - podporuje imunitu a posiluje odolnost proti nemocem

  A mnoho dalších účinků prospěšných pro tělo, mysl i duši.


Kakao je skvělou podporou sebepéče, osobnostního a spirituálního růstu v každodennosti. Jsem velmi vděčná, že si mě ceremoniální kakao našlo cestu :). Věřím, že i pro vás může být kakao velkým přínosem. S láskou

Miriam Stelariia

www.stelariia.cz


Tento článek lze šířit v originální formě s uvedením jména autorky a s aktivním odkazem na webové stránky www.stelariia.cz.